fulltext

Drobečková navigace

Obecní úřad > Obec > Aktuality > Omezení provozu v dálkové dopravě

Omezení provozu v dálkové dopravěDatum konání:
18.3.2020

Informace Královéhradeckého kraje:

 

Dovolujeme si Vás informovat, že v souvislosti s přijatým nařízením Vlády ČR, které se týká omezení pohybu osob, dochází i na dálkových linkách k výraznému poklesu přepravovaných cestujících. Přehled změn.

 

Dále Vás chceme informovat, že z důvodu prevence před šířením koronaviru Královéhradecký kraj od středy 18. 3. 2020 od 12:00 vydal pro celé území kraje nařízení o zakrývání dýchacích cest osob na veřejnosti. Lidé tak musí mít při pohybu na veřejných prostranstvích zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory. Vzhledem k této skutečnosti platí zákaz vstupu do vozidel veřejné autobusové a drážní dopravy bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat: šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji. Informační leták.

 

Dále bychom Vás chtěli informovat, že Královéhradecký kraj přistupuje také od pondělí 23. 03. 2020 k mírnému omezení železniční dopravy (cca 3,5% rozsahu spojů). Přehled změn.

 

Poslední informace, kterou bychom Vám chtěli v tuto chvílí sdělit je informace související s omezením provozu výrobního závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách od 18. 03. 2020 od 22:00 do 05. 04. 2020 do 22:00. V této souvislosti budou omezeny některé spoje, které slouží pro dopravu zaměstnanců do tohoto výrobního závodu od soboty 21. 03. 2020.

 

Závěrem bychom chtěli zdůraznit, že naším cílem je zejména zajištění včasné aktualizace elektronické podoby jízdních řádů, které jsou podkladem pro internetový vyhledávač www.idos.cz. Na tomto odkazu naleznete informace o aktuálním stavu autobusového nebo železničního spojení ve Vaší obci. Dále veškeré informace o zajištění veřejné dopravy předáváme Call centru IREDO – tel.: 491 580 333, na které se mohou kdykoliv obrátit i občané, kteří nemají přístup k internetu. Informační leták.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů