fulltext

Drobečková navigace

Obecní úřad > Obec > Aktuality > Omezení veřejné dopravy v kraji od 30.3.2020

Omezení veřejné dopravy v kraji od 30.3.2020Datum konání:
30.3.2020

Královéhradecký kraj s ohledem na aktuálně nižší poptávku po cestování v kraji přistupuje od pondělí 30.3.2020 k dalšímu omezení rozsahu některých nevyužívaných nebo málo využívaných autobusových a vlakových spojů.

 

Obecně lze říci, že v autobusové dopravě dochází k dočasnému omezení provozu turistických spojů, které s ohledem na omezení volného pohybu osob jsou nevyužívané. Dále pak přistupujeme k redukci spojů na trasách, kde je za normálních okolností v dopravní špičce interval spojů 15 nebo 30 minut. V mnoha případech dochází k prodloužení intervalu spojení s ohledem na aktuální poptávku při zachování pro nás nesmírně důležitých „dělnických“ spojů. Stejně tak v odpoledních hodinách se snažíme zachovat poptávku zejména pro dopravu našich občanů z práce. Společně s předchozími úpravami dochází ke snížení rozsahu objednávané autobusové dopravy o cca 15 %.


Na železničních tratích Královéhradeckého kraje dojde k dočasnému snížení rozsahu provozu osobních a spěšných vlaků. Po dohodě s dopravcem ČD a.s., bude v pracovních dnech zajištěn takzvaný „nedělní provoz“, který na některých tratích znamená prodloužení intervalu spojení, případně dřívější ukončení provozu. K tomuto „nedělnímu provozu“ budou zachovány první ranní vlakové spoje do práce, aby v žádném případě nebylo omezeno spojení pro pracující. Přechod na „nedělní provoz“ znamená v pracovních dnech dočasné snížení rozsahu dopravy o cca 30 %. Z důvodu zachování potřebné nabídky spojení na vybraných železničních tratích v našem kraji jsme také oslovili Ministerstvo dopravy a požádali jsme o přechodné zastavení rychlíků v námi požadovaných zastávkách, aby případná redukce námi objednávaných spojů, měla co nejmenší dopad do mobility našich občanů.

 

Omezení železniční dopravy - 2. vlna (popis)

Omezení železniční dopravy - 2. vlna (výčet)

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů